• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Міжнародний симпозіум з питань супутникового агромоніторингу «Information Needs in Crop Monitoring»

22-23 жовтня у Києві відбувся симпозіум із питань супутникового агромоніторингу «Joint Workshop on Information Needs in Crop Monitoring», присвячений визначенню інформаційних потреб України щодо моніторингу посівів. Організаторами та спонсорами симпозіуму стали Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії JRC EC та комітет ООН з мирного використання космосу UNOOSA.

Симпозіум проведено за підтримки Європейської програми спостереження Землі Copernicus та програми комітету GEO глобального агромоніторингу GEOGLAM. Локальним координатором семінару визначено Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ.

З боку Європи у симпозіумі взяли участь представники Єврокомісії в Україні, Об’єднаного дослідницького центру Єврокомісії JRC EC, комітету ООН з мирного використання космосу UNOOSA, Європейського космічного агентства, програми GEOGLAM, наукових центрів та інститутів Європи, експерти в сфері супутникового моніторингу країн східного партнерства. Від України у симпозіумі взяли участь представники Державного космічного агентства України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Ради національної безпеки і оборони України, Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, Українського гідрометеорологічного центру, Державної установи «Інститут охорони ґрунтів України», українських центрів Світової системи даних (WDS), інститутів Національної академії наук України та Національної академії аграрних наук України, провідних навчальних закладів та приватних компаній.

Європейські учасники представили сучасний стан та тенденції розвитку супутникового моніторингу. Європейське космічне агентство представляв Бенджамін Коец, який відповідає за розвиток систем обробки супутникових даних в сфері агромоніторингу у програмі Copernicus Європейського космічного агентства. В своїй доповіді «Copernicus Space Segment for Agriculture» він представив можливості європейських супутників для агромоніторингу. Зокрема, він зазначив, що сучасні супутники надають великі об'єми даних, а це робить все більш актуальною проблему обробки великих обсягів даних (проблема «Big data»). Для її розв'язання розвиваються сучасні методи науки про дані (Data science) та машинного навчання (Machine Learning).

Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України (ІКД НАНУ-ДКАУ) має значні досягнення в сфері розвитку методів геопросторового аналізу, машинного навчання та обробки великих об`ємів супутникових даних.

Доробок Інституту є міжнародно визнаним і валідованим не лише для України, але і для інших регіонів світу (розроблені методи є кращими в межах мережі полігонів проекту Joint Experiment for Crop Assessment and Monitoring – JECAM).

За результатами симпозіуму вирішено започаткувати пілотний проект супутникового агромоніторингу України в межах проекту  Sentinel4Agri «Sentinel-2 for Agriculture» програми Horizon-2020 за участю Інституту космічних досліджень НАНУ-ДКАУ (науковий керівник — проф. Куссуль Н.М.), а також продовжити прикладні наукові дослідження інститутів України в межах програми Copernicus, які сприятимуть «вертикальній інтеграції супутникового агромоніторингу на всіх рівнях – від фермерського господарства до державних установ, які здійснюють функції контролю»

You are here: Міжнародний симпозіум з питань супутникового агромоніторингу «Information Needs in Crop Monitoring»