• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

П'ята Міжнародна конференція "Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки" GEO-UA 2016

З 10 по 14 жовтня 2016 року в Києві на базі НАН України та НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбулася П’ята міжнародна конференція «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA 2016) в контексті глобальної програми супутникового агромоніторингу GEOGLAM. Організаторами конференції з боку України виступили Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

В межах конференції проведено симпозіум за проектом Європейського космічного агентства «Sentinel-2 for Agriculture», щорічну нараду за проектом JECAM програми GEOGLAM, а також міжнародну зустріч за проектом “SIGMA” Сьомої Рамкової програми за підтримки Єврокомісії.

Так, у 2016 р. Україна стала єдиною країною, для якої реалізовано демонстраційний проект “Sen2-Agri” автоматичного формування супутникових продуктів обробки Sentinel-2 на рівні окремих областей в масштабі країни. Важливо, що українські фахівці забезпечили повний цикл обробки інформації – від отримання супутникових та наземних даних до формування кінцевих продуктів для споживачів.

Проектом “Sen2-Agri” передбачено надання на регулярній основі продуктів атмосферної корекції (розрізнення – 10-20 м, кожні 12 днів), безхмарних композитів (розрізнення – 10, 20, 30 та 60 м, частота оновлення – 1 місяць), вегетаційних індексів LAI та NDVI (розрізнення – 10, 20, 30 та 60 м, щодекадно), маски посівних територій (розрізнення – 10, 20, 30 та 60 м, уточнення – 1 раз на місяць), та карт землекористування (розрізнення – 10, 20, 30 та 60 м, двічі на сезон).

Метою конференції GEO-UA стало обговорення з зацікавленими відомствами та установами стану та перспектив використання інноваційних супутникових технологій в стратегічно важливих секторах економіки України, зокрема в аграрному секторі.

В форумі взяли участь керівники програми GEOGLAM, представники Європейського космічного агентства та провідні фахівці з супутникового агромоніторингу з країн Європейського союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади, Аргентини, Південно Африканської Республіки, а також представники органів влади України, провідні науковці в сфері супутникового агромоніторингу та представники студентської молоді. Обговорено роль та перспективи України в глобальній програмі супутникового агромоніторингу GEOGLAM групи GEO, а також шляхи впровадження системи спостереження Землі в Україні.

В межах заходу проведено тренінг за тематикою прикладних аспектів супутникового моніторингу для агросектору. Тренінг проводили провідні науковці Європейського союзу і України. Зокрема, автор біофізичної моделі WOFOST професор Хендрік Бугард з компанії ALTERRA та Університету Вагенінгену (Нідерланди) розповів про методи прогнозування врожайності на основі індуктивних моделей та біофізичних параметрів, які отримуються за допомогою супутникового моніторингу. Професор університету Лозанни Елізабет Карфанга висвітлила науково-прикладні аспекти геопросторової математичної статистики, застосування супутникових продуктів для агрострахування та оцінки площ посівів.

Очікується, що даний симпозіум дасть потужний поштовх для впровадження новітніх супутникових технологій в операційне використання органами державної влади та зацікавленими установами України.

Фотографії участників симпозіуму за проектом Sen2-Agri

Зразки карт земного покриву в масштабі України

Фотографії участників секції застосувань GEO-UA
You are here: П'ята Міжнародна конференція "Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки" GEO-UA 2016