• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Підписано Договір про співпрацю між Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ)

18 травня у КПІ ім. Ігоря  Сікорського підписано Договір про співпрацю між Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України (Інститут) та Національним технічним  університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ).

Від імені Інституту Договір підписав директор, член-кореспондент НАН України Федоров О.П. від КПІ – ректор, академік НАН України Згуровський М.З.

Договір передбачає створення спільного  науково-навчального Центру космічних досліджень і технологій (ЦКДТ) з метою об’єднання творчих зусиль при здійсненні космічної діяльності.

Науковими керівниками ЦКДТ призначені від Інституту директор Федоров О.П. від КПІ – проректор з наукової роботи Ільченко М.Ю.

Координаторами діяльності ЦКДТ визначені від Інституту – с.н.с   Семенов Л.П., від КПІ – заступник проректора з наукової роботи    Котовський В. Й.

Затверджено  також склад Ради ЦКИТ, до якої увійшли провідні  вчені, представники Інституту та КПІ.

У складі ЦКДТ будуть сформовані три робочі групи за напрямами «Інформаційні технології та системи», «Наукова та службова апаратура космічних апаратів, мікро та нано супутники», «Підготовка кадрів та освітні заходи».

Перед підписанням документів учасники обговорили напрями  співпраці, спільні заходи та окремі проекти за якими можна розпочати роботи.

Один з таких проектів «ERA-PLANET» представила заступник директора Інституту з наукової роботи, професор Куссуль Н.М.  Мета проекту  – створення європейського дослідницького простору  (European Research Area) в галузі досліджень Землі у межах групи Group on Earth Observation (GEO) та Copernicus. Проект фінансується Європейською комісією  в обсязі – 11млн. євро. Всього у проекті беруть участь 35 європейських наукових організацій. Координатором від України є ІКД .

Робочі зустрічі Ради ЦКИТ, затвердження складу робочих груп  та визначення першочергових заходів на 2017 рік відбудеться у найближчий час.

You are here: Підписано Договір про співпрацю між Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ)