• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Участь ІКД у європейських проектах

Стимулювання інновацій для глобального моніторингу сільського господарства та оцінка його впливу на навколишнє середовище як підтримка ініціативиGEOGLAM (SIGMA)

        SIGMA представляє собою глобальне партнерство експертних інститутів в сільськогосподарському моніторингу, які беруть важливу участь в GEO та Глобальній ініціативі сільськогосподарського моніторингу (GEO-GLAM). SIGMA спрямований на розвиток інноваційних методів, що базуються на інтеграції наземних та супутникових даних, щоб спрогнозувати вплив виробництва сільськогосподарських культур на екосистеми та природні ресурси.         В рамках проекту розглядаються:

1) спільний доступ та інтеграція супутникових даних і даних наземних спостережень, відповідно до основних принципів GEOSS; 

2) оцінка впливу оброблюваних площ і зміни врожаю на інші екосистеми; 

3) розуміння і оцінка змін в практиці вирощування і системі землеробства, оцінка впливу таких змін на біорізноманіття та навколишнє середовище. 

SIGMA здійснює діяльність в Європі, Росії, Україні, Китаї, В'єтнамі, Африці, Аргентині та Бразилії і фінансується в рамках програми досліджень Європейської комісії (EC’s Research Framework programme - FP7).

Мета проекту – розвиток інноваційних методів, що базуються на інтеграції наземних та супутникових даних, щоб спрогнозувати вплив виробництва сільськогосподарських культур на екосистеми та природні ресурси.

Завдання Інституту в проекті:

1) впровадження існуючих методів та технологій для побудови карт класифікації на основі даних високого розрізнення; 

2) оцінка фактичної та потенціальної врожайності за допомогою регресійних моделей для території України;

3) щорічна побудова карт класифікації для різних типів культур на основі інтеграції («злиття») супутникових та векторних даних;  

4) аналіз впливу зовнішнього середовища на використання земельних ресурсів ( JECAM-Ukraine );
5) побудова регіональної карти земного покрову та дослідження змін сівозмін для території України.

Одержані результати за 2014 рік: запропонована методологія побудови ретроспективних карт земного покриву для території України за супутниковими даними 30-метрового розрізнення, в тому числі створено навчальні вибірки для території України на основі методу фотоінтерпретації та результатів наземних досліджень, побудовано карти земного покриву за 1990, 2000 та 2010-ті роки для всієї території України (24 області), проведено аналіз динаміки перерозподілу площ різних класів та порівняльний аналіз результатів класифікації із даними офіційної статистики України.

Користувачами створеної у межах проекту наукової продукції можуть бути: Державне космічне агентство України, Міністерство аграрної політики та продовольства України, Український гідрометеорологічний центр, GEO-GLAM, JECAM, напрямок «AG-07-03: Global Agricultural Monitoring», Єврокомісія, організації-учасники проекту SIGMA.

You are here: Участь ІКД у європейських проектах