• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем

DSCN1566

22 жовтня 2015 р. в Інституті космічних досліджень НАНУ та ДКАУ відбувся семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем, організований Відділом управління динамічних систем. У роботі семінару взяли участь представники провідних космічних організацій України: ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» та ТОВ «НВО Хартрон-ЮКОМ », а також співробітники ІКД НАНУ-ДКАУ.

На семінарі були представлені дві доповіді, що містять нові підходи (запропоновані в ІКД НАНУ-ДКАУ) до обробки показань зоряних датчиків:

  1. Губарєв В.Ф., Мельничук С.В. «Високоточна астровимірювальна система орієнтації космічного апарату (КА)».
  2. Волосов В.В., Кунцевич В.М., Шевченко В.М. «Визначення орієнтації МКА за вимірюваннями векторів напрямків на зірки в полі зору зоряного датчика».

У ході обговорення доповідей Заступником Головного конструктора по науці ТОВ «НВО Хартрон-ЮКОМ» Н.В. Єфименком та начальником сектору ДП КБ «Південне» В.С. Хорошиловим були висловлені критичні зауваження, що стосуються швидкодії і точності визначення орієнтації космічних апаратів з використанням запропонованих підходів, а також обліку загальноприйнятих координатних систем.

У своєму виступі Заступник Генерального конструктора ДП КБ «Південне» з питань створення та експлуатації космічних апаратів, супутникових систем, контрольно-вимірювальних та інформаційно-керуючих засобів ракетно-космічного та наземного сегментів О.Л. Макаров відзначив виняткову важливість для України вирішення різних завдань ДЗЗ і, як основу їх вирішення, необхідність вдосконалення методів забезпечення високоточної орієнтації і прив'язки космічних знімків КА. О.Л. Макаров зазначив, що задоволення всезростаючих вимог до точності орієнтації КА можливо лише при використанні астродатчиків. Тому проведення досліджень про використання астродатчиків для підвищення рівноточної орієнтації КА є безсумнівно актуальними і ці дослідження необхідно продовжити.

Підводячи підсумки обговорення, що відбулося, академік НАНУ Кунцевич В.М. висловив загальну думку учасників семінару, що він пройшов успішно і продуктивно, і що зустрічі такого роду доцільно проводити частіше для коригування постановок завдань і методів їх вирішення.

You are here: Семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем