• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Президія НАН України затвердила перелік проектів Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень на 2018-2022 рр.


Президія НАН України затвердила перелік проектів Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень на 2018-2022 рр. Згідно з Розпорядженням Президії НАН України від 07.02.2018 р. № 75 у 2018 році в рамках виконання першого етапу Програми в ІКД НАН України та ДКА України будуть виконуватися наступні проекти:

Напрям Б. Систематизація, обробка даних та інтерпретація результатів завершених супутникових наукових експериментів, зокрема з використанням українських бортових приладів, встановлених на вітчизняних та закордонних космічних апаратах:

Дослідження низькочастотних хвильових процесів в іоносфері за даними з космічних апаратів. Супровід Програми.

Напрям В. Інформаційне та методичне забезпечення і розроблення устаткування для корисного навантаження КА в науково-технічних космічних проектах, включених до Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 рр.:

Принципи одержання матеріалів в умовах мікрогравітації.

Напрям Г. Науково-технічна підтримка виконання проектів, включених до Програми спільних досліджень НАН України і Державного підприємства "КБ "Південне" ім. М.К. Янгеля":

Розробка та дослідження методів управління динамічними системами з обмеженими параметричними і структурними збуреннями, включаючи системи орієнтації космічних апаратів.

Напрям Е. Створення баз даних космічних місій України та світу й опрацювання їхніх результатів:

Створення інформаційної системи збору, обробки та розповсюдження даних космічного проекту "Іоносат-Мікро".

Напрям Ж. Створення та підтримка функціювання академічного сегменту Національної системи моніторингу космічної обстановки:

Інформаційний сервіс космічної погоди.

Напрям 3. Забезпечення виконання молодіжних проектів - переможців конкурсів:

Забезпечення виконання проектів:

  • розроблення нової універсальної методики оцінювання токсичності планетарного пилу для перспективних космічних місій (Конкурс молодіжних проектів);
  • створення штучної екосистеми для проведення біологічних експериментів на наносупутниках "Мікрокосм-М" (Конкурс молодіжних проектів);
  • космічний проект "Кластеріон": вивчення динамічних процесів в іоносфері з використанням кластера супутників YuzhSat (Конкурс YuzhSat);
  • розробка алгоритмів роботи та обробки інформації приладу "Піон" для вивчення іоносферної плазми на борту мікросупутників (Конкурс YuzhSat).
You are here: Президія НАН України затвердила перелік проектів Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень на 2018-2022 рр.