• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

У галузі космічного матеріалознавства роботи зосереджені на процесах твердіння та гідродинамічних процесах у рідинах за умов вібраційного впливу. Передбачається участь Інституту в космічному експерименті МОРФОС-В на борту МКС.

Закономірності спрямованого твердіння в умовах невагомості

Теоретично і експериментально вивчається структуроутворення кристалічного матеріалу в умовах спрямованого твердіння в умовах невагомості, зокрема вплив інтенсивності гравітаційної конвекції на морфологію фронту кристалізації.

Проблематика досліджень обумовлюється задачами управління структурою, розподілом домішок і дефектів у кристалічному матеріалі. Дослідження спрямовані на вирішення фундаментальних проблем структуроутворення при різних рівнях гравітаційної конвекції, а також прикладних задач одержання матеріалів в космічних та земних умовах. Зокрема досліджуються такі проблеми:

  • Еволюція морфології фронту кристалізації на початковій стадії втрати стабільності та вплив умов вирощування та кристалографічної орієнтації вирощування;
  • Механізми впливу зовнішніх збуджень (вібрації та ультразвукових коливань) на ріст монокристалів та утворення нестійких морфологічних структур.

Експериментальні дослідження проводяться в контексті підготовки російсько-українського експерименту МОРФОС на МКС (за участю ІМФ НАНУ, ІЕЗ НАНУ, ЛЦ ІКД, а також ЦНИИМАШ)

You are here: Наукові напрями та концептуальні основи діяльності Прилади і технології Закономірності спрямованого твердіння в умовах невагомості