• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Методика визначення зон затоплень при повенях та оцінки їх площ з використанням даних ДЗЗ оптичного діапазону

Розроблення ефективних методів оперативного моніторингу затоплених територій на основі обробки та аналізу супутникових зображень є важливою задачею сучасного сталого розвитку суспільства.

Запропоновано методику супутникового моніторингу, що дозволяє діагностувати затоплені території, будувати їх картографічні моделі та виконувати оперативний розрахунок характеристик зон затоплення. Вона базується на використанні космічних знімків MODIS/Terra, які забезпечують прийнятне просторове розрізнення та регулярність спостережень для оцінювання масштабів повені на загальнодержавному та регіональному рівнях. У подальшому планується створення технології прогнозування та попередження паводкової небезпеки за допомогою просторового моделювання руху паводкової хвилі, що надасть можливість відслідковувати динаміку паводкової ситуації, оцінювати ризики затоплення різних населених пунктів.

Робота виконується в рамках тем НАНУ.

You are here: Наукові напрями та концептуальні основи діяльності Дослідження Землі з космосу Методика визначення зон затоплень при повенях та оцінки їх площ з використанням даних ДЗЗ оптичного діапазону