• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Конференції та семінари

КД НАНУ-НКАУ є ініціатором проведення на регулярній основі таких українських конференцій з запрошенням закордонних учасників: «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA) та Української конференції з космічних досліджень.

 

Конференція «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA) проводиться раз на 2 роки, і вже відбулося 2 конференції GEO-UA: у 2008 та 2010 р.р.

Організаторами конференції GEO-UA були останнім часом такі відомства, установи та організації: Національна академія наук України, Національне космічне агентство України, Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет біоресурсів та природокористування України, Український науково-технологічний центр, Міністерства (за погодженням).

Метою конференцій GEO-UA є обговорення стану та перспектив використання аерокосмічної інформації для вирішення актуальних проблем природокористування, сталого розвитку та безпеки у рамках участі України в міжнародних програмах GEOSS, GMES, INSPIRE і створення українського сегмента GEOSS (системи GEO-UA).

Має місце регулярна участь у роботі конференцій GEO-UA представників міжнародних організацій, зарубіжних партнерів, наукових центрів і міністерств України.

Тематика конференцій GEO-UA є такою:

  1. Міжнародні програми та ініціативи дослідження Землі з космосу (GMES, GEOSS, INSPIRE) та перспективи участі в них України.
  2. Програма GEO-UA та шляхи її реалізації.
  3. Космічне спостереження та оцінка ризиків стихійних лих та наслідків природних та техногенних катастроф.
  4. Технології, системи, засоби та пристрої дистанційного зондування Землі
  5. Інформаційні технології в дослідженнях Землі з космосу.
  6. Геоінформаційні системи та інфраструктура просторових даних.
  7. Використання ДЗЗ в системі агропромислового та природоохронного комплексів.

Українська конференція з космічних досліджень із запрошенням закордонних учасників проводиться щорічно, починаючи з 2001 р. Від 2005 р. місцем її регулярного проведення є Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) (м. Євпаторія).

Організаторами конференції є такі відомства, установи та огрганізації: Національна академія наук України, Національне космічне агентство України, Рада з космічних досліджень НАНУ, Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ, Національний центр управління та випробувань космічних засобів НКАУ.

На конференції розглядаються актуальні проблем космічних досліджень: вивчення фізичних процесів в навколоземному космосі і на Сонці, механізми сонячно-земних зв'язків, дослідження Землі з космосу, дослідження Місяця та його оточення. Крім фундаментальних наукових напрямів, велика увага надається сучасним космічним проектам, технологіям і космічному приладобудуванню.

На конференції представляються нові наукові видання з космічної тематики. У рамках конференції також відбуваються тематичні круглі столи, зокрема з обговорення нових програм і стратегій космічної діяльності. Паралельно із засіданнями конференції проводяться зустрічі різних сторін міжнародного рівня та робочі наради з спільних супутникових проектів.

You are here: Конференції