КД НАНУ-НКАУ є ініціатором проведення на регулярній основі таких українських конференцій з запрошенням закордонних учасників: «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA) та Української конференції з космічних досліджень.
Конференція «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA) проводиться раз на 2 роки, і вже відбулося 2 конференції GEO-UA: у 2008 та 2010 р.р.
Організаторами конференції GEO-UA були останнім часом такі відомства, установи та організації: Національна академія наук України, Національне космічне агентство України, Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ, Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут», Національний університет біоресурсів та природокористування України, Український науково-технологічний центр, Міністерства (за погодженням).
Метою конференцій GEO-UA є обговорення стану та перспектив використання аерокосмічної інформації для вирішення актуальних проблем природокористування, сталого розвитку та безпеки у рамках участі України в міжнародних програмах GEOSS, GMES, INSPIRE і створення українського сегмента GEOSS (системи GEO-UA).
Має місце регулярна участь у роботі конференцій GEO-UA представників міжнародних організацій, зарубіжних партнерів, наукових центрів і міністерств України.
Тематика конференцій GEO-UA є такою:
- Міжнародні програми та ініціативи дослідження Землі з космосу (GMES, GEOSS, INSPIRE) та перспективи участі в них України.
- Програма GEO-UA та шляхи її реалізації.
- Космічне спостереження та оцінка ризиків стихійних лих та наслідків природних та техногенних катастроф.
- Технології, системи, засоби та пристрої дистанційного зондування Землі
- Інформаційні технології в дослідженнях Землі з космосу.
- Геоінформаційні системи та інфраструктура просторових даних.
- Використання ДЗЗ в системі агропромислового та природоохронного комплексів.
Українська конференція з космічних досліджень із запрошенням закордонних учасників проводиться щорічно, починаючи з 2001 р. Від 2005 р. місцем її регулярного проведення є Національний центр управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) (м. Євпаторія).
Організаторами конференції є такі відомства, установи та огрганізації: Національна академія наук України, Національне космічне агентство України, Рада з космічних досліджень НАНУ, Інститут космічних досліджень НАНУ-НКАУ, Національний центр управління та випробувань космічних засобів НКАУ.
На конференції розглядаються актуальні проблем космічних досліджень: вивчення фізичних процесів в навколоземному космосі і на Сонці, механізми сонячно-земних зв'язків, дослідження Землі з космосу, дослідження Місяця та його оточення. Крім фундаментальних наукових напрямів, велика увага надається сучасним космічним проектам, технологіям і космічному приладобудуванню.
На конференції представляються нові наукові видання з космічної тематики. У рамках конференції також відбуваються тематичні круглі столи, зокрема з обговорення нових програм і стратегій космічної діяльності. Паралельно із засіданнями конференції проводяться зустрічі різних сторін міжнародного рівня та робочі наради з спільних супутникових проектів.