• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Оголошено конкурс на заміщення посади директора Інституту

Національна академія наук України відповідно до свого Статуту та Методичних рекомендацій щодо особливостей обрання керівника державної наукової установи, затверджених постановою Кабінету Міністрів України оголосила конкурс на заміщення посади директора Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ. Прийом документів претендентів здійснюється Відділенням інформатики та Відділом наукових і керівних кадрів НАН України протягом двох місяців від дня оприлюднення цього оголошення до 17 березня 2022 року.

Вимоги до претендентів на посаду та перелік необхідних документів, які необхідно подати кандидатам до 17 березня 2022 року,  див. на сайті НАН України. (https://www.nas.gov.ua/UA/Messages/Pages/View.aspx?MessageID=8579).

Професор Куссуль Н.М. відзначена почесною премією міжурядової організації GEO

Заступниця директора Інституту космічних досліджень проф. Куссуль Н.М. відзначена почесною премією міжурядової організації GEO (Group of Earth Observation) за видатний особистий внесок у діяльність цієї організації – GEO Individual Excellence Award 2021. Церемонія нагородження відбуватиметься  в рамках чергового Пленарного Тижня (GEO-17 Plenary) 26 листопада.  Протягом останніх років науковці Інституту на чолі з Н.М. Куссуль виконали низку робіт у міжнародній кооперації в інтересах впровадження новітніх супутникових технологій у вирішення проблем сталого розвитку та створення міжнародної системи систем з космічних спостережень Землі GEOSS.

Про проєкт НФДУ «Супутниковий моніторинг пожежної безпеки у природних екосистемах» розповіла проф. Н. Куссуль

10 листопада 2021 року, з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку, Національний фонд досліджень України (НФДУ) організував захід «Наукова Super Nova 2», серед спікерів якого була й заступниця директора з наукової роботи Інституту космічних досліджень, завідувачка відділу космічних інформаційних систем та технологій доктор технічних наук, професор Наталія Куссуль. Вона розповіла про виконання проєкту НФДУ «Супутниковий моніторинг пожежної безпеки у природних екосистемах». (Презентація проєкту

Обговорення перспектив космічної діяльності України на телеканалі Live

15 вересня 2021 р. відбулось обговорення перспектив космічної діяльності України на телеканалі Live за участю директора ІКД О. Федорова.

Посилання на відео - https://www.youtube.com/watch?v=UmHIfsh7rg8

Інститут космічних досліджень відзначає 25-річчя від дня заснування

3 червня відбулося розширене засідання Вченої ради, яке включало офіційну частину (вручення почесних грамот та подяк) та обговорення пройденого шляху та перспектив Інституту. Не зовсім серйозні презентації з цього приводу представили деякі учасники

.

Підготовка проєкту «Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки»

Триває процес підготовки проєкту «Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки». У листі директора ІКД Федорова О.П., члена Робочої групи з розроблення Програми, керівництву галузі висловлена позиція щодо поточного стану її підготовки.  Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України  на лист ІКД надана відповідь.

Загальні збори відділення інформатики НАН України

25 травня відбулися Загальні збори відділення інформатики НАН України. На порядку денному, зокрема, стояли звіти керівників інститутів Відділення за роботу у 2020 році. Презентація з основними показниками представлена директором ІКД Федоровим О.П.  

Вибори дійсних членів та член-кореспондентів НАН України

24 травня 2021 року відбулися вибори дійсних членів та член-кореспондентів НАН України. По відділенню інформатики від ІКД висунуто дві кандидатури  за спеціальністю «космічні інформаційні технології» – заступники директора Інституту д.т.н., проф. Куссуль Н.М. та д.ф.-м.н., проф. Черемних О.К. Серед 6 претендентів в першому турі було обрано  д.ф.-м.н., проф. Черемних О.К. Загальні збори НАН України затвердили це рішення Відділення інформатики.  Поздоровляємо з успіхом!

Засідання Науково-технічної ради ДКА України

23 лютого 2021 року в Державному космічному агентстві на засіданні Науково-технічної ради ДКА відбулося обговорення основних положень Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки (ЗНТКПУ). У засіданні взяли участь керівники та представники провідних підприємств космічної галузі України, в тому числі ІКД, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України,  Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Затверджено перелік завдань та основних заходів Програми на 2021-2025 роки . Учасниками НТР була підтримана ініціатива щодо утворення при НТР ДКА експертної комісії з питань перспективних космічних проектів а також організацію обговорення документу «Основи державної політики у сфері космічної діяльності», який підготовлено ІКД.

Термін виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» продовжено на 2021–2023 роки

На засіданні Президії НАН України 17 лютого 2021 року директор Інституту Олег Федоров доповів про результати виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» на 2018-2020 роки. Напередодні цей звіт розглянула та ухвалила Науково-координаційна ради Секції фізико-технічних і математичних наук. Враховуючи плідність одержаних результатів Президія НАН України ухвалила рішення продовжити термін виконання Програми на 2021–2023 роки.

Більше статтей...

Сторінка 1 з 8

You are here: Головна