• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Обговорення перспектив космічної діяльності України на телеканалі Live

15 вересня 2021 р. відбулось обговорення перспектив космічної діяльності України на телеканалі Live за участю директора ІКД О. Федорова.

Посилання на відео - https://www.youtube.com/watch?v=UmHIfsh7rg8

Інститут космічних досліджень відзначає 25-річчя від дня заснування

3 червня відбулося розширене засідання Вченої ради, яке включало офіційну частину (вручення почесних грамот та подяк) та обговорення пройденого шляху та перспектив Інституту. Не зовсім серйозні презентації з цього приводу представили деякі учасники

.

Підготовка проєкту «Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки»

Триває процес підготовки проєкту «Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки». У листі директора ІКД Федорова О.П., члена Робочої групи з розроблення Програми, керівництву галузі висловлена позиція щодо поточного стану її підготовки.  Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України  на лист ІКД надана відповідь.

Загальні збори відділення інформатики НАН України

25 травня відбулися Загальні збори відділення інформатики НАН України. На порядку денному, зокрема, стояли звіти керівників інститутів Відділення за роботу у 2020 році. Презентація з основними показниками представлена директором ІКД Федоровим О.П.  

Вибори дійсних членів та член-кореспондентів НАН України

24 травня 2021 року відбулися вибори дійсних членів та член-кореспондентів НАН України. По відділенню інформатики від ІКД висунуто дві кандидатури  за спеціальністю «космічні інформаційні технології» – заступники директора Інституту д.т.н., проф. Куссуль Н.М. та д.ф.-м.н., проф. Черемних О.К. Серед 6 претендентів в першому турі було обрано  д.ф.-м.н., проф. Черемних О.К. Загальні збори НАН України затвердили це рішення Відділення інформатики.  Поздоровляємо з успіхом!

Засідання Науково-технічної ради ДКА України

23 лютого 2021 року в Державному космічному агентстві на засіданні Науково-технічної ради ДКА відбулося обговорення основних положень Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки (ЗНТКПУ). У засіданні взяли участь керівники та представники провідних підприємств космічної галузі України, в тому числі ІКД, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України,  Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Затверджено перелік завдань та основних заходів Програми на 2021-2025 роки . Учасниками НТР була підтримана ініціатива щодо утворення при НТР ДКА експертної комісії з питань перспективних космічних проектів а також організацію обговорення документу «Основи державної політики у сфері космічної діяльності», який підготовлено ІКД.

Термін виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» продовжено на 2021–2023 роки

На засіданні Президії НАН України 17 лютого 2021 року директор Інституту Олег Федоров доповів про результати виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» на 2018-2020 роки. Напередодні цей звіт розглянула та ухвалила Науково-координаційна ради Секції фізико-технічних і математичних наук. Враховуючи плідність одержаних результатів Президія НАН України ухвалила рішення продовжити термін виконання Програми на 2021–2023 роки.

Звіт в COSPAR про результати космічних досліджень в Україні

В Інституті космічних досліджень підготовлено Звіт до Міжнародного комітету з космічних досліджень (COSPAR) щодо результатів космічних досліджень в Україні за останні 2 роки. Електронна версія видання англійською мовою розміщена на ресурсах COSPAR, друкована версія  буде видана згодом.

Електронна версія видання англійською мовою

 

Створено та затверджено склад Науково-технічної ради Державного космічного агентства України

Наказом Державного космічного агентства України від 15.01.2021 року створено та затверджено склад Науково-технічної ради ДКА України. Науково-технічну раду очолив в.о. Голови ДКА  Лев М.О, до  її складу увійшли перший президент НАН України  Горбулін В.П., директор ГАО НАН України Яцків Я.С., директор ІКД НАНУ та ДКАУ Федоров О.П., директор ІТМ НАНУ та ДКАУ Пилипенко О.В.

Схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 № 15-р схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/15-2021-%D1%80#Text (текст Концепцiї)

Більше статтей...

Сторінка 1 з 7

You are here: Головна