• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Про результати виконання Цільової програми наукових досліджень «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту Горизонт-2020 ERA-PLANET»

Протягом 2018-2020 років у Національній академії наук України виконувалась Цільова програма наукових досліджень «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (керівник програми – член-кор. НАН України О.П. Федоров). Цей міжнародний проєкт передбачає створення спільного Європейського дослідницького простору в сфері спостереження Землі. Одним із важливих результатів застосування даних супутникового моніторингу є розроблення та впровадження спільних зі світовою спільнотою методів оцінювання індикаторів сталого розвитку. Наразі українські фахівці розробили, протестували та представили результати такого оцінювання для низки показників, а в подальшому передбачається продовження спільних робіт у рамках нової міжнародної структури EuroGEOSS, зокрема проєкту E-SHAPE.

Основні результати проведеної роботи, а також плани на майбутнє висвітлені в аналітичній доповіді «ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ СУПУТНИКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»,підготовленій ІКД НАНУ та ДКАУ.

Створено Робочу групу з розроблення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України (ЗНТКПУ) на 2021-2025 роки та Стратегії космічної діяльності України до 2030 року

Наказом Міністра з питань стратегічних галузей промисловості  України від 30 жовтня 2020 року створена Робоча група з  розроблення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України (ЗНТКПУ) на 2021-2025 роки та Стратегії космічної діяльності України до 2030 року. 

Робочу групу очолив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Коваленко Т.В. Члени Робочої групи: Кузнєцов Е.І., Осадчий О.В., Мітрахов М.О., Спіркін С.В., Федоров О.П., Пилипенко О.В., Малишева Н.Р., Євлашина М.Л. За підсумками двох засідань Робочої групи було узгоджено доопрацьовану редакцію проєкту Концепції Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, обговорено базові принципи підготовки Стратегії космічної діяльності України до 2030 року.

Детальніше...

Результати конкурсу на заміщення посад

За рішенням конкурсної комісії Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (Протокол від 27.10.2020р. №5) переможцями конкурсу на заміщення посади:

  • старшого наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика  у відділі № 21 «Керування динамічними ситемами» визнано к.Ф.-м.н. Черемних С.О.,
  • наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика у відділі № 23 «Космічних інформаційних систем та технологій» визнано Яйлимову Г.О., 
  • наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика у відділі № 21 «Керування динамічними ситемами» визнано к.т.н. Максимюк Л.В., 
  • наукового  співробітника за спеціальністю 104 – фізика та астрономія у лабораторії  № 28 «Системних досліджень ближнього космосу» визнано П'янкову О.В

Перше засідання міждисциплінарного семінару «Перспективи космічних досліджень та інформаційних технологій»

22 жовтня 2020 року о 1400 відбудеться перше засідання  міждисциплінарного семінару «Перспективи космічних досліджень та інформаційних технологій» на тему: «Супутникова інформація та моніторинг досягнення цілей сталого розвитку України».Захід відбудеться за адресою: пр. Глушкова 40, корп. 4/1, 2 поверх, конференц-зал Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (інформація додається). 

З огляду на карантинні обмеження, прохання до 19.10.2020 повідомити при особисту участь та бажання приєднатися дистанційно. Контакти: тел.\факс: (044) 526-41-24; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Детальніше...

Опитування щодо впровадження електронних систем з управління науковою та науково-технічною інформацією

Державна науково-технічна бібліотека України проводить опитування серед магістрів, аспірантів, докторантів, молодих вчених, наукових та науково-педагогічних працівників на тему: “Опитування щодо впровадження електронних систем з управління науковою та науково-технічною інформацією”. Опитування надасть змогу врахувати необхідні потреби науковців та дослідників для створення Національної електронної науково-інформаційної системи.

Детальніше ща посиланням - https://dntb.gov.ua/info1

Повідомлення від Президії НАН України -  

Результати конкурсу на заміщення посади молодшого наукового співробітника за спеціальністю 104

За рішенням конкурсної комісії Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (від 15.09.2020р.) переможцем конкурсу на заміщення посади молодшого наукового  співробітника за спеціальністю 104 – фізика та астрономія у відділі № 22 «Космічної плазми» визнано Власова Дмитра Ігоровича.

Державна атестація Інституту

29 травня 2020 року Міністерством освіти та науки України проведена державна атестація Інституту. Свідоцтвом про державну атестацію наукової установи серії ДА № 00220 від 17 червня 2020 р. визнається, що ІКД НАНУ та ДКАУ пройшов державну атестацію з атестаційною оцінкою 3.64/3.71 строком на 3 роки. За результатом оцінювання науковій установі призначена ІІ кваліфікаційна група.

Переможці проєктів конкурсів НДФУ

Наукова Рада Національного фонду досліджень України (НФДУ) затвердила рейтингові списки проєктів-учасників конкурсів «Наука для безпеки людини та суспільства» та «Підтримка досліджень провідних та молодих учених». За результатами першого конкурсу 3 проєкти співробітників Інституту увійшли до переліку проектів, які одержуватимуть підтримку грантів НФДУ:

Детальніше...

Державне космічне агентство України переходить під інше Міністерство

Відповідно до Постанови КМУ від 7 вересня 2020 року № 819 (https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-ministerstva-z-pitan-a819) визначено нові повноваження новоутвореного Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України (Мінстратегпром), серед яких зокрема: "забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері космічної діяльності".

Крім того, згідно з документом Мінстратегпром відповідно до покладених на нього завдань

Детальніше...

Розпочато процес співпраці з Київським Академічним університетом Kyiv Academic University

Протягом 2020-2021 років підготовка магістрів відбуватиметься в рамках  магістерської програми Data Science при Інституті математики НАН України. 

9 вересня цього року відбулась перша зустріч Кафедри математики Київського академічного університету з новими студентами магістратури.

Детальніше...

Про хід підготовки Загальнодержавної космічної програми України на 2021-2025 роки

Згідно з Планом пріоритетних дій Уряду на 2020 рік, який був винесений на розгляд Кабміну 9 вересня 2020 р., Концепція нової Програми на 2021-2025 роки має бути прийнята Урядом у жовтні цього року, тоді як сама Програма має бути передана на затвердження Верховною Радою лише у грудні (пункти 142, 143) (http://materialy.kmu.gov.ua/6e248d68/docs/3a5170d0/Dodatok_3.pdf). Наразі проект Концепції ЗНТКПУ розроблений в ДКА України та узгоджується з Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості України. Національна академія наук України, а також 3 органи центральної виконавчої влади не узгодили зазначений проект Концепції.

Сторінка 2 з 7

You are here: Головна