• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Цільова програма наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проекту Горизонт-2020 ERA-PLANET»

25 жовтня 2017 року на черговому засіданні Президії НАН України директор Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України член-кореспондент НАН України О.П.Федоров виступив з  доповіддю  «Про цільову програму наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проекту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (ERA-PLANET / UA)». За результатами обговорення доповіді прийнято Постанову Президії про виконання програми протягом 2018-2020 рр., затверджено Концепцію та склад Наукової Ради Програми.

Детальніше...

Про визначення середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня на 2017-2021 роки

23 жовтня 2017 р. Уряд деталізував 8 середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017-2021 роки. Постанова Кабміну від 18 жовтня 2017 року.
Зокрема, серед напрямів: 

  • освоєння нових технологій високотехнологічного розвитку транспортної системи, ракетно-космічної галузі, авіа- і суднобудування, озброєння та військової техніки;
  • розвиток сучасних інформаційних, комунікаційних технологій, робототехніки.

Середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного рівня на 2017–2021 роки були затверджені постановою КМУ від 28 грудня 2016 року № 1056.

Засідання Ради з космічних досліджень НАН України

20 вересня 2017 р. відбулося засідання Ради з космічних досліджень НАН України на якому обговорювалися пріоритетні напрями та підготовка концепції Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень на 2018-2022 рр. Також в рамках засідання розглядалося питання щодо створення та функціонування Українського центру космічної погоди (спільний центр НЦУВКЗ ДКА України та ІКД НАНУ-ДКАУ).  За результатом засідання було вирішено затвердити проект Концепції Цільової комплексної програми НАН України та схвалено ініціативу зі створення Українського центру космічної погоди.

17 Українська конференція з космічних досліджень

21-25 серпня в Одесі відбулася чергова 17-а Українська конференція з космічних досліджень, організатором якої виступає Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України. Цього року в конференції взяли участь 170 представників з 68 організацій України та 9 організацій інших країн (Білорусі, Польщі, Ізраїлю, Грузії, Росії, Єгипту).

Детальніше...

Співробітники Інституту взяли участь в літній школі з космічної погоди в місті Пальма (Palma de Mallorca)

З 25 по 29 липня 2017 року відбувся візит співробітників інституту (зав. від. Яценко В.О., аспіранти Власов Д.І. та Іванов С.М.)  в місто Пальма (Palma de Mallorca) для участі в літній школі  з космічної погоди. В рамках школи були заслухані лекції щодо нових методів прогнозування космічної погоди, програмного забезпечення та чисельних результатів. Професор Яценко В.О. також представив доповідь для студентів та аспірантів, в якій він розповів про нові методи, які розроблено в ІКД. В ході зустрічей обговорено питання співпраці з закордонними вченими.

 

Робоча зустріч представників української космічної галузі з колегами з Центру космічних досліджень Польської академії наук та Польського космічного агентства POLSA

В м. Варшава 13 червня 2017 р. відбулась робоча зустріч представників української космічної галузі з колегами з Центру космічних досліджень Польської академії наук та Польського космічного агентства POLSA. Склад української делегації:

  • Г. Данішевський, зав. відділом ДКА України,
  • В. Маслей, головний конструктор ДП «КБ «Південне»,
  • Ю. Шовкопляс, заст. головного конструктора ДП «КБ «Південне»,
  • Г. Лізунов, зав. лабораторією Інституту космічних досліджень,
  • В. Корепанов, заст. директора Львівського центру Інституту космічних досліджень.

Сторони обговорили перспективи реалізації спільних космічних проектів та хід підготовки до запуску українського супутника «Мікросат-М». Нагадаємо, що в склад корисного навантаження цього супутника входить польській прилад «Спектроаналізатор RFA».

Підписано Договір про співпрацю між Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України та Національним технічним університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ)

18 травня у КПІ ім. Ігоря  Сікорського підписано Договір про співпрацю між Інститутом космічних досліджень НАН України та ДКА України (Інститут) та Національним технічним  університетом «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» (КПІ).

Від імені Інституту Договір підписав директор, член-кореспондент НАН України Федоров О.П. від КПІ – ректор, академік НАН України Згуровський М.З.

Договір передбачає створення спільного  науково-навчального Центру космічних досліджень і технологій (ЦКДТ) з метою об’єднання творчих зусиль при здійсненні космічної діяльності.

Детальніше...

Про результати виборів директора Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України

За результатами таємного голосування, яке відбулося 4 квітня на зборах наукових працівників на посаду директора Інституту одноголосно обрано чл.-кор. НАН України Федорова О.П.

До виборів директора Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України

Відповідно до умов конкурсу на заміщення посад керівників установ НАН України  та Наказу № 5/1 від 02.02.2017 року 4 квітня 2017 року об 11-00 в Інституті космічних досліджень НАН України та ДКА України відбудуться вибори директора Інституту. Для ознайомлення з позицією кандидата наводяться Тези Концептуальних основ діяльності Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ на період 2017-2022 роки та оцінка поточної ситуації  (http://gazeta.zn.ua/science/ziyayuschie-vysoty-kosmicheskih-issledovaniy-_.html).

Засідання Ради з космічних досліджень НАН України

22 березня 2017 року відбулося засідання Ради з космічних досліджень НАН України. Обговорювалася концепція, заходи і завдання Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 рр. За підсумками засідання було вирішено вважати доцільним надання до Кабінету Міністрів України проекту Концепції Загальнодержавної науково-технічної космічної програми України на 2018-2022 роки. Ухвалено новий склад українського національного комітету COSPAR.

Конкурси 17 Української конференції з космічних досліджень

На Конференції (http://space-conf.ikd.kiev.ua/conference/info), Секція 8 (Перспективні розробки та ідеї космічних місій) передбачається заслуховування доповідей переможців конкурсів перспективних проектів. Згідно з рішенням РКД НАН України, розпочато організацію КОНКУРСУ №1 інноваційних ідей та проектів для перспективних космічних місій від молодіжних творчих груп. Крім того, за ініціативою ДП «КБ «Південне» та ІКД розпочато організацію КОНКУРСУ №2 ідей щодо корисного навантаження на платформу YuzhSat.

Сторінка 6 з 8

You are here: Головна