• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Про плани космічних досліджень на 2016 рік

23 лютого 2016 р. відбулося засідання Ради з космічних досліджень (РКД) НАН України спільно з Науковою радою Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень. Затверджено програму робіт на 2016 рік на загальну суму 3,7 млн. грн. (додається), в якій передбачено 5 проектів за участю ІКД. Того ж дня відбулося спільне засідання Науково-технічної ради Державного космічного агентства України та РКД НАН України на якій було узгоджено план фінансування проектів на 2016 рік згідно з діючою Загальнодержавною космічною програмою на 2013-2017 роки. Передбачено зокрема 4 проекти, в яких планується участь ІКД та 1 проект ЛЦ ІКД.

Плани щодо здійснення проекту ІОНОСАТ-Мікро

10 березня 2016 р. відбулося засідання Науково-технічної ради ДКА України, на якому було розглянуто хід робіт за проектом «Іоносат-Мікро». Реалізація проекту визначена як пріоритетне завдання виконання Загальнодержавної космічної програми України. Затверджено графік створення космічного апарату з датою запуску в 2018 р., прийняті рішення про введення до складу наукової апаратури приладів, які виготовляються фахівцями Польщі і Болгарії, та про укладення відповідних міжнародних угод. За результатами засідання Науково-технічної ради заплановано низку робочих нарад для узгодження планів робіт ДП «КБ «Південне», Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ, Львівського центру ІКД НАНУ та ДКАУ та інших організацій-учасниць проекту.

Відбулася зустріч українсько-польської робочої групи з космічної діяльності

ua_poland_meeting8 лютого 2016 року у Державному космічному агентстві України відбулися переговори в рамках українсько-польської робочої групи з космічної діяльності. Обговорено найближчі заходи двосторонньої співпраці, зокрема розширення кола спільних проектів та участь українських фахівців у космічному форумі в Жешуві (червень 2016 року). Польську делегацію очолював Президент Польського космічного агентства (POLSCA) проф. Марек Банашкевич, українську – Перший заступник Голови ДКАУ Олександр Голуб.

Директор ІКД Олег Федоров виступив з доповіддю щодо пріоритетів двостороннього співробітництва в космічних дослідженнях.

У Києві відбулася зустріч делегацій України та NASA

nasa_meeting19 листопада 2015 року в Києві відбулася зустріч делегацій України на чолі з Головою ДКА Любомиром Сабадошем та NASA на чолі із заступником адміністратора з питань пілотованих космічних операцій Вільямом Герстенмаєром (William Gerstenmaier).

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи спільних космічних проектів з метою розширення співробітництва в космічній галузі між Україною та США.

Участь у переговорах взяли: народний депутат України, член колегії ДКА Андрій Тетерук, директор департаменту розвитку реального сектору економіки КМУ Микола Щербина, перший космонавт України Леонід Каденюк, директор ГАО НАН України, академік НАН України Ярослав Яцків, директор ІКД НАН-ДКА України Олег Федоров, представники МЗС, РНБО та підприємств космічної галузі.

У доповіді О. Федорова сформульовано пропозиції щодо можливих напрямів співробітництва, які були передані колегам з NASA.  

Міжнародний симпозіум з питань супутникового агромоніторингу «Information Needs in Crop Monitoring»

22-23 жовтня у Києві відбувся симпозіум із питань супутникового агромоніторингу «Joint Workshop on Information Needs in Crop Monitoring», присвячений визначенню інформаційних потреб України щодо моніторингу посівів. Організаторами та спонсорами симпозіуму стали Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії JRC EC та комітет ООН з мирного використання космосу UNOOSA.

Симпозіум проведено за підтримки Європейської програми спостереження Землі Copernicus та програми комітету GEO глобального агромоніторингу GEOGLAM. Локальним координатором семінару визначено Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ.

Детальніше...

Семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем

DSCN1566

22 жовтня 2015 р. в Інституті космічних досліджень НАНУ та ДКАУ відбувся семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем, організований Відділом управління динамічних систем. У роботі семінару взяли участь представники провідних космічних організацій України: ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» та ТОВ «НВО Хартрон-ЮКОМ », а також співробітники ІКД НАНУ-ДКАУ.

Детальніше...

РІШЕННЯ 15-ї Української конференції з космічних досліджень, Одеса, 24-28 серпня 2015 року

С 24 по 28 августа в Одессе состоялась 15 Украинская конференция по космическим исследованиям. Организаторами выступили Институт космических исследований НАНУ-ГКАУ и Одесский национальный университет им. И.И. Мечникова при содействии Государственного космического агентства Украины и Национальной академии наук.

Детальніше...

Третя британо-україно-іспанська конференція з фізики Сонця та космічних досліджень

7–11 вересня 2015 року у Львові відбулася 3-я Британсько-українсько-іспанська конференція з фізики сонця та космічних досліджень. Організаторами заходу виступили Інститут космічних досліджень (ІКД) Національної академії наук (НАН) України та Державного космічного агентства (ДКА) України, Університет Шеффілда (Велика Британія) та Канарський інститут астрофізики (Іспанія).

Детальніше...

Участь ІКД у європейських проектах

Стимулювання інновацій для глобального моніторингу сільського господарства та оцінка його впливу на навколишнє середовище як підтримка ініціативиGEOGLAM (SIGMA)

        SIGMA представляє собою глобальне партнерство експертних інститутів в сільськогосподарському моніторингу, які беруть важливу участь в GEO та Глобальній ініціативі сільськогосподарського моніторингу (GEO-GLAM). SIGMA спрямований на розвиток інноваційних методів, що базуються на інтеграції наземних та супутникових даних, щоб спрогнозувати вплив виробництва сільськогосподарських культур на екосистеми та природні ресурси.

Детальніше...

Участь ІКД у європейських проектах

Проект AFFECTS

В ІКД протягом 2011–2014 років успішно виконувався проект AFFECTS 7-ї рамкової програми ЄС з космічної погоди, спрямований на прогнозування стану іоносфери над Європою та задоволення потреб європейських користувачів ГНСС.

Детальніше...

Сторінка 7 з 7

You are here: Головна