23 лютого 2016 р. відбулося засідання Ради з космічних досліджень (РКД) НАН України спільно з Науковою радою Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень. Затверджено програму робіт на 2016 рік на загальну суму 3,7 млн. грн. (додається), в якій передбачено 5 проектів за участю ІКД. Того ж дня відбулося спільне засідання Науково-технічної ради Державного космічного агентства України та РКД НАН України на якій було узгоджено план фінансування проектів на 2016 рік згідно з діючою Загальнодержавною космічною програмою на 2013-2017 роки. Передбачено зокрема 4 проекти, в яких планується участь ІКД та 1 проект ЛЦ ІКД.
Архів подій
Про плани космічних досліджень на 2016 рік
Плани щодо здійснення проекту ІОНОСАТ-Мікро
Відбулася зустріч українсько-польської робочої групи з космічної діяльності
8 лютого 2016 року у Державному космічному агентстві України відбулися переговори в рамках українсько-польської робочої групи з космічної діяльності. Обговорено найближчі заходи двосторонньої співпраці, зокрема розширення кола спільних проектів та участь українських фахівців у космічному форумі в Жешуві (червень 2016 року). Польську делегацію очолював Президент Польського космічного агентства (POLSCA) проф. Марек Банашкевич, українську – Перший заступник Голови ДКАУ Олександр Голуб.
У Києві відбулася зустріч делегацій України та NASA
19 листопада 2015 року в Києві відбулася зустріч делегацій України на чолі з Головою ДКА Любомиром Сабадошем та NASA на чолі із заступником адміністратора з питань пілотованих космічних операцій Вільямом Герстенмаєром (William Gerstenmaier).
Під час зустрічі сторони обговорили перспективи спільних космічних проектів з метою розширення співробітництва в космічній галузі між Україною та США.
Участь у переговорах взяли: народний депутат України, член колегії ДКА Андрій Тетерук, директор департаменту розвитку реального сектору економіки КМУ Микола Щербина, перший космонавт України Леонід Каденюк, директор ГАО НАН України, академік НАН України Ярослав Яцків, директор ІКД НАН-ДКА України Олег Федоров, представники МЗС, РНБО та підприємств космічної галузі.
У доповіді О. Федорова сформульовано пропозиції щодо можливих напрямів співробітництва, які були передані колегам з NASA.
Міжнародний симпозіум з питань супутникового агромоніторингу «Information Needs in Crop Monitoring»
22-23 жовтня у Києві відбувся симпозіум із питань супутникового агромоніторингу «Joint Workshop on Information Needs in Crop Monitoring», присвячений визначенню інформаційних потреб України щодо моніторингу посівів. Організаторами та спонсорами симпозіуму стали Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії JRC EC та комітет ООН з мирного використання космосу UNOOSA.
Симпозіум проведено за підтримки Європейської програми спостереження Землі Copernicus та програми комітету GEO глобального агромоніторингу GEOGLAM. Локальним координатором семінару визначено Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ.
Більше статтей...
- Семінар з питань забезпечення високоточної орієнтації космічних апаратів на основі сучасних астровимірювальних систем
- РІШЕННЯ 15-ї Української конференції з космічних досліджень, Одеса, 24-28 серпня 2015 року
- Третя британо-україно-іспанська конференція з фізики Сонця та космічних досліджень
- Участь ІКД у європейських проектах
Сторінка 20 з 21