• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Конкурс на заміщення вакантної посади

Інститут космічних досліджень НАН України та ДКА України оголошує з 23 березня 2021 року конкурс на заміщення вакантної посади старшого наукового  співробітника за спеціальністю 122 – комп`ютерні науки та інформаційні технології у відділі № 23 «Космічних інформаційних систем та технологій».

Засідання Науково-технічної ради ДКА України

23 лютого 2021 року в Державному космічному агентстві на засіданні Науково-технічної ради ДКА відбулося обговорення основних положень Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки (ЗНТКПУ). У засіданні взяли участь керівники та представники провідних підприємств космічної галузі України, в тому числі ІКД, представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України,  Комітету ВРУ з питань економічного розвитку. Затверджено перелік завдань та основних заходів Програми на 2021-2025 роки . Учасниками НТР була підтримана ініціатива щодо утворення при НТР ДКА експертної комісії з питань перспективних космічних проектів а також організацію обговорення документу «Основи державної політики у сфері космічної діяльності», який підготовлено ІКД.

Термін виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» продовжено на 2021–2023 роки

На засіданні Президії НАН України 17 лютого 2021 року директор Інституту Олег Федоров доповів про результати виконання Цільової програми наукових досліджень НАН України «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту «Горизонт 2020» ERA-PLANET» на 2018-2020 роки. Напередодні цей звіт розглянула та ухвалила Науково-координаційна ради Секції фізико-технічних і математичних наук. Враховуючи плідність одержаних результатів Президія НАН України ухвалила рішення продовжити термін виконання Програми на 2021–2023 роки.

Звіт в COSPAR про результати космічних досліджень в Україні

В Інституті космічних досліджень підготовлено Звіт до Міжнародного комітету з космічних досліджень (COSPAR) щодо результатів космічних досліджень в Україні за останні 2 роки. Електронна версія видання англійською мовою розміщена на ресурсах COSPAR, друкована версія  буде видана згодом.

Електронна версія видання англійською мовою

 

Створено та затверджено склад Науково-технічної ради Державного космічного агентства України

Наказом Державного космічного агентства України від 15.01.2021 року створено та затверджено склад Науково-технічної ради ДКА України. Науково-технічну раду очолив в.о. Голови ДКА  Лев М.О, до  її складу увійшли перший президент НАН України  Горбулін В.П., директор ГАО НАН України Яцків Я.С., директор ІКД НАНУ та ДКАУ Федоров О.П., директор ІТМ НАНУ та ДКАУ Пилипенко О.В.

Схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13.01.2021 № 15-р схвалено Концепцію Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки. https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/15-2021-%D1%80#Text (текст Концепцiї)

Конкурс на заміщення вакантної посади

Оголошується конкурс на заміщення вакантної посади головного інженера з інформатики у науково-організаційний відділ Інституту

Про результати виконання Цільової програми наукових досліджень «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту Горизонт-2020 ERA-PLANET»

Протягом 2018-2020 років у Національній академії наук України виконувалась Цільова програма наукових досліджень «Аерокосмічні спостереження довкілля в інтересах сталого розвитку та безпеки як національний сегмент проєкту Горизонт-2020 ERA-PLANET» (керівник програми – член-кор. НАН України О.П. Федоров). Цей міжнародний проєкт передбачає створення спільного Європейського дослідницького простору в сфері спостереження Землі. Одним із важливих результатів застосування даних супутникового моніторингу є розроблення та впровадження спільних зі світовою спільнотою методів оцінювання індикаторів сталого розвитку. Наразі українські фахівці розробили, протестували та представили результати такого оцінювання для низки показників, а в подальшому передбачається продовження спільних робіт у рамках нової міжнародної структури EuroGEOSS, зокрема проєкту E-SHAPE.

Основні результати проведеної роботи, а також плани на майбутнє висвітлені в аналітичній доповіді «ПЕРСПЕКТИВИ ВИКОРИСТАННЯ СУПУТНИКОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ДЛЯ МОНІТОРИНГУ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ УКРАЇНИ»,підготовленій ІКД НАНУ та ДКАУ.

Створено Робочу групу з розроблення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України (ЗНТКПУ) на 2021-2025 роки та Стратегії космічної діяльності України до 2030 року

Наказом Міністра з питань стратегічних галузей промисловості  України від 30 жовтня 2020 року створена Робоча група з  розроблення Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України (ЗНТКПУ) на 2021-2025 роки та Стратегії космічної діяльності України до 2030 року. 

Робочу групу очолив заступник Міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Коваленко Т.В. Члени Робочої групи: Кузнєцов Е.І., Осадчий О.В., Мітрахов М.О., Спіркін С.В., Федоров О.П., Пилипенко О.В., Малишева Н.Р., Євлашина М.Л. За підсумками двох засідань Робочої групи було узгоджено доопрацьовану редакцію проєкту Концепції Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, обговорено базові принципи підготовки Стратегії космічної діяльності України до 2030 року.

Детальніше...

Результати конкурсу на заміщення посад

За рішенням конкурсної комісії Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (Протокол від 27.10.2020р. №5) переможцями конкурсу на заміщення посади:

  • старшого наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика  у відділі № 21 «Керування динамічними ситемами» визнано к.Ф.-м.н. Черемних С.О.,
  • наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика у відділі № 23 «Космічних інформаційних систем та технологій» визнано Яйлимову Г.О., 
  • наукового  співробітника за спеціальністю 113 – прикладна математика у відділі № 21 «Керування динамічними ситемами» визнано к.т.н. Максимюк Л.В., 
  • наукового  співробітника за спеціальністю 104 – фізика та астрономія у лабораторії  № 28 «Системних досліджень ближнього космосу» визнано П'янкову О.В

Перше засідання міждисциплінарного семінару «Перспективи космічних досліджень та інформаційних технологій»

22 жовтня 2020 року о 1400 відбудеться перше засідання  міждисциплінарного семінару «Перспективи космічних досліджень та інформаційних технологій» на тему: «Супутникова інформація та моніторинг досягнення цілей сталого розвитку України».Захід відбудеться за адресою: пр. Глушкова 40, корп. 4/1, 2 поверх, конференц-зал Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України (інформація додається). 

З огляду на карантинні обмеження, прохання до 19.10.2020 повідомити при особисту участь та бажання приєднатися дистанційно. Контакти: тел.\факс: (044) 526-41-24; e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

Детальніше...

Сторінка 1 з 7

You are here: Головна