• Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Події

Звіт про наукову та науково-організаційну діяльність Інституту у 2016 році

Підготовлено звіт про наукову та науково-організаційну діяльність Інституту у 2016 році.

Найважливіші результати:

Детальніше...

Захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук

21 грудня 2016 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої ради Д 26.205.01 в ІКД НАН України та ДКА України відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук (спеціальність 05.07.12 – дистанційні аерокосмічні дослідження) Яйлимова Богдана Ялкаповича «Автоматизована інформаційна технологія картографування земного покриву на основі методів та моделей злиття супутникових даних».

Автореферат дисертації:

Дисертація (pdf)

Відгуки офіційних опонентів (pdf, pdf)

Канал Euronews в програмі Futuris розповідає про роботу Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України

Канал Euronews на цьому тижні в своїй програмі Futuris, присвяченій перспективним науково-технологічним розробкам, демонструє міжнародні проекти, які пов’язані з глобальним спостереженням Землі з космосу. Один із таких проектів (FP7 SIGMA) виконується за участю України, зокрема Інституту космічних досліджень НАН України та ДКА України.

Детальніше...

П'ята Міжнародна конференція "Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки" GEO-UA 2016

З 10 по 14 жовтня 2016 року в Києві на базі НАН України та НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського» відбулася П’ята міжнародна конференція «Аерокосмічні спостереження в інтересах сталого розвитку та безпеки» (GEO-UA 2016) в контексті глобальної програми супутникового агромоніторингу GEOGLAM. Організаторами конференції з боку України виступили Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ та НТУУ «КПІ імені Ігоря Сікорського».

В межах конференції проведено симпозіум за проектом Європейського космічного агентства «Sentinel-2 for Agriculture», щорічну нараду за проектом JECAM програми GEOGLAM, а також міжнародну зустріч за проектом “SIGMA” Сьомої Рамкової програми за підтримки Єврокомісії.

Детальніше...

Рішення 16-ї Української конференції з космічних досліджень, Одеса, 22 -27 серпня 2016 року

З 22 по 27 серпня 2016 року в Одесі відбулася 16 Українська конференція з космічних досліджень, організована Інститутом космічних досліджень НАНУ-ДКАУ за сприяння Державного космічного агентства України (ДКА), Національної академії наук України (НАН України) та фінансової підтримки ПАТ ЕЛМІЗ. Засідання конференції проводились на базі  Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України

В конференції взяли участь 150 фахівців з 44 організацій України та 6 організацій інших країн. Зокрема, доповіді представили провідні вчені інститутів НАН України, підприємств космічної галузі, університетів, астрономічних обсерваторій та галузевих інститутів. Серед зарубіжних учасників – вчені з Болгарії, Грузії, Ізраїлю, Польщі та Росії.

 

Детальніше...

ILA Berlin Air Show 2016

Протягом 1–4 червня 2016 р. в Берліні відбулися заходи в рамках ILA Berlin Air Show. Представники ІКД взяли участь у семінарі з тематики космічного матеріалознавства (обговорення результатів проекту FP-7 Light-Materials TPS).

2 червня представники ДКА та ІКД провели переговори у Технічному Університеті Берліна щодо співробітництва у перспективних проектах.

Про плани космічних досліджень на 2016 рік

23 лютого 2016 р. відбулося засідання Ради з космічних досліджень (РКД) НАН України спільно з Науковою радою Цільової комплексної програми НАН України з наукових космічних досліджень. Затверджено програму робіт на 2016 рік на загальну суму 3,7 млн. грн. (додається), в якій передбачено 5 проектів за участю ІКД. Того ж дня відбулося спільне засідання Науково-технічної ради Державного космічного агентства України та РКД НАН України на якій було узгоджено план фінансування проектів на 2016 рік згідно з діючою Загальнодержавною космічною програмою на 2013-2017 роки. Передбачено зокрема 4 проекти, в яких планується участь ІКД та 1 проект ЛЦ ІКД.

Плани щодо здійснення проекту ІОНОСАТ-Мікро

10 березня 2016 р. відбулося засідання Науково-технічної ради ДКА України, на якому було розглянуто хід робіт за проектом «Іоносат-Мікро». Реалізація проекту визначена як пріоритетне завдання виконання Загальнодержавної космічної програми України. Затверджено графік створення космічного апарату з датою запуску в 2018 р., прийняті рішення про введення до складу наукової апаратури приладів, які виготовляються фахівцями Польщі і Болгарії, та про укладення відповідних міжнародних угод. За результатами засідання Науково-технічної ради заплановано низку робочих нарад для узгодження планів робіт ДП «КБ «Південне», Інституту космічних досліджень НАНУ та ДКАУ, Львівського центру ІКД НАНУ та ДКАУ та інших організацій-учасниць проекту.

Відбулася зустріч українсько-польської робочої групи з космічної діяльності

ua_poland_meeting8 лютого 2016 року у Державному космічному агентстві України відбулися переговори в рамках українсько-польської робочої групи з космічної діяльності. Обговорено найближчі заходи двосторонньої співпраці, зокрема розширення кола спільних проектів та участь українських фахівців у космічному форумі в Жешуві (червень 2016 року). Польську делегацію очолював Президент Польського космічного агентства (POLSCA) проф. Марек Банашкевич, українську – Перший заступник Голови ДКАУ Олександр Голуб.

Директор ІКД Олег Федоров виступив з доповіддю щодо пріоритетів двостороннього співробітництва в космічних дослідженнях.

У Києві відбулася зустріч делегацій України та NASA

nasa_meeting19 листопада 2015 року в Києві відбулася зустріч делегацій України на чолі з Головою ДКА Любомиром Сабадошем та NASA на чолі із заступником адміністратора з питань пілотованих космічних операцій Вільямом Герстенмаєром (William Gerstenmaier).

Під час зустрічі сторони обговорили перспективи спільних космічних проектів з метою розширення співробітництва в космічній галузі між Україною та США.

Участь у переговорах взяли: народний депутат України, член колегії ДКА Андрій Тетерук, директор департаменту розвитку реального сектору економіки КМУ Микола Щербина, перший космонавт України Леонід Каденюк, директор ГАО НАН України, академік НАН України Ярослав Яцків, директор ІКД НАН-ДКА України Олег Федоров, представники МЗС, РНБО та підприємств космічної галузі.

У доповіді О. Федорова сформульовано пропозиції щодо можливих напрямів співробітництва, які були передані колегам з NASA.  

Міжнародний симпозіум з питань супутникового агромоніторингу «Information Needs in Crop Monitoring»

22-23 жовтня у Києві відбувся симпозіум із питань супутникового агромоніторингу «Joint Workshop on Information Needs in Crop Monitoring», присвячений визначенню інформаційних потреб України щодо моніторингу посівів. Організаторами та спонсорами симпозіуму стали Об’єднаний дослідницький центр Єврокомісії JRC EC та комітет ООН з мирного використання космосу UNOOSA.

Симпозіум проведено за підтримки Європейської програми спостереження Землі Copernicus та програми комітету GEO глобального агромоніторингу GEOGLAM. Локальним координатором семінару визначено Інститут космічних досліджень НАНУ-ДКАУ.

Детальніше...

Сторінка 3 з 4

You are here: Головна